11:48

Świeta oczami dziecka - "Boże Narodzenie z Manią i Tyniem"


Czym są Święta Bożego Narodzenia?
Dla większości z nas to magiczny czas spędzony w gronie najbliższych, przepełniony ciepłem, miłością i pozytywną atmosferę. To moment kiedy ludzie przestają się spieszyć, znajdują czas na małe przyjemności oraz stają się dla siebie życzliwsi.

A jak wyglądają święta z perspektywy dzieci? 
Na ulicach i w domach pojawiają się kolorowe dekoracje, z głośników płynie świąteczna muzyka, a dorośli wpadają w szał przedświątecznych przygotowań na długo przed pierwszą gwiazdką. To chyba bardzo ważne święta skoro wymagają tak długich i intensywnych przygotowań.

Tytułowi bohaterowie książki "Boże Narodzenie z Manią i Tyniem" są podekscytowani i przejęci radosnymi przygotowaniami, do których zapraszają również czytelnika. Maluchy nie rozumieją skąd to całe świąteczne zamieszanie więc razem z nimi odkryjemy tajemniczą magię świąt.

W środku znajdziemy otwierane okienka, wysuwane elementy oraz obrotowe kółeczko, dzięki któremu mały czytelnik będzie mógł poczuć się jak Święty Mikołaj wręczając bohaterom wymarzone prezenty. Zajrzymy do spiżarnii, sprawdzimy co jest w kartonach, które tata przyniósł ze strychu, wypuścimy do domu niezapowiedzianego gościa. Poznamy bożonarodzeniowe tradycje oraz zwyczaje, a wszystko to w atmosferze wzajemnego szacunku, miłości oraz bliskość.

Książka wydana jest niezwykle starannie, z dużą dbałością o szczegóły, a ilość tekstu jest idealna dla 2-3 latka, który pomału zaczyna przekonywać się do coraz dłuższych treści.

A wy znacie już Manię i Tynia?

"Boże Narodzenie z Manią i Tyniem"
Autor: Magdalena Młodnicka
Wydawnictwo JupiJo 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger