11:54

Książka z dziurą - "Dźwiękotwòr"


Czy kiedykolwiek marzyliście o tym by zostać bohaterem literackim?
Dzięki nowości od Wydawnictwo Mamania
macie jedyną i niepowtarzalną okazję, by stać się częścią książki. Możecie dosłownie zanurzyć się w stworzonym przez autorkę świecie pełnym dźwięków wydawanych przez zwierzęta, pojazdy oraz przedmioty. Wkładając głowę w dziurę znajdującą się na środku każdej strony zmienicie się w ziewającego hipopotama, płaczącego bobasa, straż pożarną na sygnale lub nawet smierdzącą kupę 🤭 💩

"Dźwiękotwór" to książka inna niż wszystkie w oryginalny sposób wspierająca rozwój mowy najmłodszych. Intryguje i wzbudza zainteresowanie zachęcając do zabawy oraz aktywnego czytania. Wystarczy tylko popatrzeć na okładkę i od razu ma się ochotę sprawdzić co wydarzy się po włożeniu głowy w otwór. Może zaryczysz jak lew lub zawarczysz jak wkrętarka? Zmienisz się w skaczącą piłeczkę lub szczekającego psa?

A może zamiana ról i zabawa w zagadki? Co robi "cyk cyk cyk", "czy czu czu czu" lub "bam bam"?
Ta książka to prawdziwa skarbnica pomysłów na zabawy logopedyczne z wyrazami dźwiękonaśladowczymi, które mają ogromny wpływ na rozwój mowy dziecka. Onomatopeje stwarzają możliwość kontaktu malucha z otoczeniem i stanowią świetną motywację do dalszej nauki mówienia równocześnie wpływając na czucie mięśniowe, koordynację narządów mowy oraz naukę prawidłowego oddychania i fonacji. 

Dodatkowo na każdej stronie, znajdziecie wskazówki dotyczące prawidłowego układu ust języka oraz pracy aparatu mowy podczas wypowiadania poszczególnych głosek, a wszystko to podane w przystępny i zachęcający do zabawy sposób.

"Dźwiękotwór"
Autor: Wiola Wieloszyn
Ilustracje: Przemek Liput
Wydawnictwo Mamania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger