09:28

Miś Paddington w świątecznej odsłonie - Paddington i świąteczna niespodzianka


Jak myślicie czy Święty Mikołaj w swoim warsztacie na Biegunie Północnym robi marmoladę?

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Paddington zabrał rodzinę Brownów do sklepu Barkridges na spotkanie ze Świetym Mikołajem oraz przejażdżkę saniami po Zimowej Krainie Cudów. Na ten cel skrzętnie odkładał kieszonkowe, które przez cały rok dostawał na ulubione bułeczki. Niestety przykre spotkanie z kierownikiem sklepu sprawiło, że Paddington całkowicie stracił ochotę na zwiedzanie Zimowej Krainy Mikołaja, a cała wycieczka okazała się ogromnym rozczarowaniem. Czy mimo wszystko uda się ocalić magię świąt i spotkać ze Świętym?

Paddington nie szuka kłopotów, to kłopoty znajdują Paddingtona. Na szczęście ten sympatyczny miś ze wszystkich tarapatów potrafi wyjść obronną łapą, a jego wielkie serce, empatia godna pozazdroszczenia i chęć niesienia bezinteresownej pomocy, sprawiają, że wszystkie jego przewinienia traktuje się z lekkim przymrużeniem oka. 
Jedno trzeba przyznać, nasz bohater nie boi się ciężkiej pracy oraz wyzwań, a z każdej kolejnej przygody wychodzi bogatszy o nowe doświadczenia.

"Paddington i świąteczna niespodzianka" to zabawna bożonarodzeniowa książka z uroczą fabułą i cudownymi, ciepłymi ilustracjami pełnymi świątecznych detali.
Dzięki Paddingtonowi święta stają się prawdziwym czasem cudów. W tym szczególnym okresie najważniejsza jest życzliwości, a niedźwiadek potrafi nią obdarować każdego, sprawiając, że uśmiech sam pojawia się na twarzy.

"Paddington i świąteczna niespodzianka"
Autor: Michael Bond
Ilustracje: R.W. Alley
Wydawnictwo Znak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger