15:44

Mocarne maszyny


Czy są tutaj mali fani wielkich pojazdów?
Hans i Ida nie mogą doczekać się, by oprowadzić was po skomplikowanym świecie maszyn. Najpierw musicie zaopatrzyć się w odpowiedni osprzęt niezbędny do prowadzenia pojazdów i możecie ruszać w niesamowitą przygodę pełną niezapomnianych wrażeń.
Jesteście gotwi na brawurową jazdę wielkimi machinami?

"Mocarne maszyny" nie bez powodu zyskały tytuł najlepszej książki popularnonaukowej w Norwegii. To prawdziwe kompendium wiedzy, pełne szczegółów oraz ciekawostek, które zaspokoją największy głód wiedzy najbardziej wymagającego czytelnika. 

W środku znajdziecie szczegółowe opisy siedmiu pojazdów:
- Koparki
- Wywrotki
- Spychacza
- Ładowarki kołowej
- Traktora
- Kombajnu zbożowego
- Maszyny leśnej 

Czy wiecie jaki dodatkowy osprzęt można przymocować z przodu lub tyłu traktora za każdym razem zmieniając jego zastosowanie? Do czego służą siłowniki hydrauliczne w koparce? Gdzie znajduje się silnik w ładowarce kołowej? Jakie zespoły żniwne służą do zbioru kukurydzy, a jakie do słonecznika, zboża lub rzepaku?

Schematyczność książki pozwala na dogłębną analizę każdego pojazdu w równym stopniu bez pomijania istotnych elementów konstrukcji.
Najpierw dowiadujemy się o podstawowych funkcjach każdej z maszyn oraz dodatkowych elementach modyfikujących ich pierwotne przeznaczenie. Następnie obserwujemy pojazdy przy pracy z uwzględnieniem oczywistych jak i tych mniej oczywistych zastosowań. Na końcu 
rozbieramy pojazdy na części pierwsze przyglądając się każdej, nawet najmniejszej śrubce. 

Jeżeli szukacie książki na prezent dla małego pasjonata ciężkich maszyn to ten tytuł będzie idealny. 

"Mocarne maszyny"
Autor: Line Halsnes
@wydawnictwomamania 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger