09:33

Nowa seria dla maluchów - "Kraina emocji"


Emocje - temat rzeka. Nie zna życia ten, kto nigdy nie miał do czynienia z rozwścieczonym trzylatkiem. Czasami dramat goni dramat, a to co jednego dnia sprawiało radość, drugiego potrafi doprowadzić do łez. 
Warto wspierać maluchy w przeżywaniu trudnych emocji, mówić o nich i pokazywać jak sobie z nimi radzić. 

Niedawno nakładem wydawnictwa Jupi Jo! Ukazała się fantastyczna seria "Kraina emocji", której bohaterami są spersonifikowane zwierzęta z przedszkola Nad Jeziorkiem.
Sympatyczne stworzenia zmagają się z problemami i troskami doskonale znanymi każdemu maluchowi. 
Złość, smutek, zazdrość, strach.
Jak sobie radzić z tymi emocjami?

Szczera rozmowa z ważnymi osobami i wyżalenie się ze swoich trosk może pomóc odzyskać radość. Głęboki oddech, puszczanie baniek mydlanych oraz wyładowanie emocji to doskonały sposób na złość. Zazdrość można pokonać poprzez zaangażowanie w pomoc przy młodszym rodzeństwie.
Sposobów jest mnóstwo, trzeba jedynie znaleźć ten, który najbardziej nam odpowiada.

Bohaterowie książki przekonują, że emocje to nic złego, a prawidłowe ich zdefiniowanie może przynieść nawet korzyści, dlatego tak ważna jest właściwa regulacja oraz sprawdzone sposoby na radzenie sobie z negatywnymi uczuciami.
Strach powoduje, że stajemy się bardziej czujni i uważni, z drugiej strony nie pozwala jasno myśleć przez co w sytuacjach zagrożenia trudniej znaleźć prawidłowe rozwiązanie.  
Podobnie bywa ze złością, której nie da się uniknąć, jednak gniew można spróbować wyciszyć, by przyjąć wszystko z lepszym nastawieniem. 

Niezależnie od sposobu jaki wybierzemy by poskromić emocje, najważniejsze jest by przeżywać je razem. Bliskość drugiej osoby, wsparcie i zrozumienie przynosi ulgę i pomaga okiełznać negatyczne uczucia, a szczera rozmowa sprzyja etapowi poznawania oraz doświadczania własnych uczuć. 

Na rynku jest mnóstwo książek wspierających dzieci w przeżywaniu emocji jednak ta seria zdecydowanie należy do wyjątkowych. 
"Krainę emocji" wyróżnia niezwykle staranne, estetyczne wydanie, z zachowaniem dbałości o najmniejsze szczegóły. Ilustracje zachwycają detalami oraz niesamowitą ferią barw przewijającą się przez wszystkie strony. Samo oglądanie obrazków stanowi ucztę dla oka i zmysłów.

Seria "Kraina emocji"
"Pożegnaj lęk"
"Pożegnaj złość"
"Pożegnaj smutek"
"Pożegnaj zazdrość"
Autor: Ana Serna
Ilustracje: Henar Inigo
Wydawnictwo JupiJo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger