09:49

Akademia Kici Koci. Uczę się angielskiej z Kicią Kocią - Spacer po mieście


Kicia Kocia to doskonale znana bohaterka współczesnej literatury dziecięcej. Wszystkie książki, które ukazały się nakładem serii cieszą się ogromną popularnością.
Wraz z rezolutną kotką dziecko mierzy się z sytuacjami dnia codziennego oraz oswaja lęki przed nieznanym, równocześnie ucząc się właściwego postępowanie i czerpiąc pozytywne wzorce zachowań.

"Akademia Kici Koci. Uczę się angielskiej z Kicia Kocią" to sympatyczna seria łącząca w sobie przygody doskonale znanych bohaterów z nauką języka obcego.
Tekst napisany jest w języku polskim z powtórzeniami w języku angielskim. 
W znanym i lubianym przez dziecko świecie, w otoczeniu ulubionych bohaterów, język obcy przyswajany jest w sposób naturalny i niemalże mimochodem. Powtórzenia popularnych zwrotów w języku angielskim stanowią integralną część tekstu, dzięki czemu dziecko uczy się nie tylko słówek, ale również konstrukcji zdań.

W najnowszej części "Spacer po mieście. A walk in the city".
Kicia Kocia i Pacek wybierają się na wycieczkę do miasta. Zwiedzają najatrakcyjniejsze miejsca - kino i muzeum, spacerują po parku, podziwiają występ artystów ulicznych, karmią gołębie, jedzą lody i cieszą się swoimi towarzystwem. Dzień pełen wrażeń kończy się w chwili gdy zegar na wieży wybija godzinę powrotu do domu. Przyjaciele wsiadają do autobusu i wyruszają w drogę powrotną do miejsca zamieszkania.

Oprócz dialogów powtarzanych w języku angielskim znajdziemy tu również elementy zwracające uwagę na bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez ulicę. Wszystko podane w przystępny sposób w formie zabawy.

"Akademia Kici Koci. Uczę się angielskiej z Kicią Kocią - Spacer po mieście. A walk in the city"
Autor:  Aneta Głowińska
Wydawnictwo Media Rodzina 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger