08:56

Paddington i spacer literek


Czy Paddingtona trzeba komuś przedstawiać? To klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej uwielbiana przez czytelników na całym świecie, na której wychowują się kolejne pokolenia. Czy wiecie, że pierwsza książka o tym sympatycznym niedźwiadku została wydana w 1958 roku?

Niedawno nakładem wydawnictwa @ ukazało się fantastyczne wydanie z cudownymi ilustracjami autorstwa R.W. Alley, idealne do czytania razem z młodszymi dziećmi, dla których kolorowe obrazki wciąż stanowią istotną rolę.
Do tej pory wyszły 3 tytuły. Dwa wcześniejsze miałam okazję prezentować wam wcześniej, a dzisiaj przyszła pora na "Paddington i spacer literek"

Co słychać u naszego niedźwiadka?
Paddington wraz z Panem Gruberem wybiera się na nadbrzeże do Małej Wenecji (jednej z dzielnic Londynu), by wziąć udział w konkursie polegającym na znalezieniu jak największej ilości przedmiotów rozpoczynających się na literę "B". Wgraną w konkursie ma być rejs łodzią, o której nasz bohater marzył od bardzo dawna. 
Miś od razu bierze się do robot, do zadania podchodząc niezwykle kreatywnie. Niestety jego śladem podąża mały podglądacz, który również ma chrapkę na główną nagrodę.

Paddington nie traci nic ze swojego uroku. Zabiera nas w niezwykłą podróż, w której banalne rzeczy nabierają wyjątkowego znaczenia. Ciąg zabawnych zdarzeń okraszonych dużą dawką angielskiego klimatu pełnego dobrych manier i specyficznego poczucia humoru bawi i uczy jednocześnie. Czy i wy dacie się porwać niezwykłej przygodzie i pomożecie misiowi spełnić marzenia?

"Paddington i spacer literek"
Autor: Michael Bond
Ilustracje: R.W. Alley
Wydawnictwo Znak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger