20:16

Superkot. Klub komiksowy


Lubicie komiksy?
Jeśli tak mam dla was coś niezwykłego. 
Komiks o...komiksach!

Superkot to niezwykle sympatyczny kot, który gotowy jest pomagać innym w niezwykle trudnej sztuce jaką jest wychowywanie dzieci oraz brać czynny udział w rozwijaniu ich pasji. 
Tym razem otwiera klub komiksowy i stara się zachęcić grupę kijanek do czynnego udziału oraz twórczego podejścia do akcji. Jednak jak zmotywować dzieci nie wierzące w swój talent oraz obawiające się porażki? Najlepszym pomysłem okazuje się szukanie inspiracji w ulubionych i znienawidzonych rzeczach oraz konkurs na najbardziej obciachowy komiks świata.

Praca w grupach oraz możliwość sięgania po niestandardowe formy to strzał w dziesiątkę. Powstaje kilka interesujących historii pełnych absurdalnego poczucia humoru oraz ohydy, w których tak bardzo lubują się małe dzieci.

I tak znajdziemy tu komiks o Ślicznej, Maleńkiej, Puszystej Chmurce Śmierci; Denisie, szczotece do zębów, która chciała być prawnikiem dla dinozaurów; Psiej kupie ratującej świat i wiele wiele innych opowieści tak bardzo odbiegających od poczucia estetyki dorosłych.

Pomimo całej absurdalności przedstawionych historii niosą one również ważne przesłanie skierowane głównie do dorosłych. Nasze osobiste upodobania nie powinny psuć dziecięcej zabawy, to im ma ona sprawiać radość i przyjemność. Sztywnie narzucone zasady oraz normy ograniczają kreatywność i wpływają negatywnie na proces twórczy. 
Swoboda w działaniu pozwala dzieciom rozwijać się oraz odkrywać nowe aktywności, które być może staną się ich pasją. To co dla nas może być totalnie pozbawione sensu, dla dzieci może być sposobem na wyrażenie siebie i swoich emocji.

Dzieciom należy przypominać, że niepowodzenia zdążają się każdemu. Każda porażka to możliwość wyciągania wniosków i nauki na błędach oraz sposób na ciągłe doskonalenie się i dążenie do perfekcji.

"Superkot. Klub komiksowy"
Autor: Dav Pilkey
Wydawnictwo Jaguar

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger