18:00

Podnieś klapkę. Kocham Psy


Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, fantastyczne zwierzę domowe, Wierny kompan i towarzysz zabaw od którego wiele możemy się nauczyć.
Każdy rodzic wcześniej czy później usłyszy
"Mamo! Tato! Chcę mieć psa!"

Jeśli macie w domu małego człowieka, który marzy o czworonogu, ale nie do końca zdaje sobie sprawę z ogromu obowiązków i odpowiedzialności lub dociekliwego malucha bezustanku zasypującego was pytaniami rozpoczynającymi się od "dlaczego" mam dla was fantastyczną pozycję praktycznie wyczerpującą temat.

Ta książka to prawdziwa kopalnia wiedzy. Dowiemy się z niej między innymi w jaki sposób psy się komunikując i co oznaczają ruchy ogonem. 
Wbrew powszechnej opinii merdanie nie zawsze zwiastuje radości bądź ekscytację, a to co nasz czworonożny przyjaciel chce nam zakomunikować zależy od natężenia ruchów, a nawet kierunku, w którym skierowany jest ogon.

Jeśli w najbliższych czasie zamierzacie przygarnąć czworonoga to na szczególną uwagę zasługuje rozdział przygotowujący na przyjęcie nowego członka rodziny. 
Na jaką rasę się zdecydować? Czego potrzebuje piesek by w nowym miejscu czuć się bezpiecznie? Jak dbać o zdrowie oraz higienę naszego pupila? A jeśli chcecie iść o krok dalej znajdziecie tutaj również pomysł na samodzielne przygotowanie zabawki!

Na końcu książki znajdziemy kilka słów skierowanych do rodziców. Autorka przypomina, że pies to nie zabawka, a ogromna odpowiedzialność. Decyzja o jego posiadaniu musi być przemyślana oraz pewna.

Forma książki jest niezwykle przyjazna. Znajdziemy tu 60 otwieranych okienek pod którymi kryją się odpowiedzi na zadane pytania. Informacje podane są w przystępny sposób, chociaż dość konkretny i szczegółowy. Myślę, że niektóre ciekawostki mogą zaskoczyć nie jednego dorosłego. Całość wieńczą kolorowe ilustracje uroczych psiaków.

"Podnieś klapkę. Kocham psy"
Autor: Hannah Porter
Ilustracje: Marina Solodkaya
Wydawnictwo Jupi Jo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger