16:05

Żenujące życie Lottie Brooks


Życie nastolatków nie jest łatwe, zwłaszcza tych żyjących we współczesnym świecie, gdzie popularność definiują portale społecznościowe oraz ilość fallowersów, a każda żenująca wpadka może zostać błyskawicznie upubliczniona.

Lottie ma 11 lat i 9 miesięcy, w jej życiu pojawiają się pierwsze problemy związane z okresem dorastania. Pierwsze zauroczenie, tęsknoty, pierwszy biustonosz i niechciane owłosienie. Do tego dochodzą problemy z rodzicami, którzy wciąż traktują ją jak dziecko wcale nie ułatwiając wejścia w dorosłość.

"Żenujące życie Lottie Brooks" to relacja z dorastania napisana w formie pamiętnika. Główna bohaterka chciałaby szybko dorosnąć, by za chwilę dalej bawić się na dywanie figurkami kucyków. Każdy problem urasta do rangi końca świata i jest przeżywany jakby jutra miało nie być. Niezwykle emocjonalne podchodzenie do każdej sytuacji oraz wrażenie totalnego niezrozumienia przez cały wszechświat to domena każdego nastolatka.

Staniki, miesiączki, włosy na nogach, chłopaki i higiena osobista. 
To swoista podróż ku kobiecości, odkrywanie siebie, swoich potrzeb i wartości. Czy zawsze warto iść za tłumem by przypodobać się większości czy lepiej obrać własną ścieżkę i postawić na indywidualizm?

Forma pamiętnika zmniejsza dystans pomiędzy bohaterką i czytelnikiem, a młodzieżowy język, jakim jest napisana, sprawia, że staje się jeszcze bardziej wiarygodna. Dodatkowo sympatyczne rysunki w formie zabawnych patyczaków dodają książce swoistego uroku i sprawiają, że czyta się ją szybko i z prawdziwą przyjemnością.

"Żenujące życie Lottie Brooks"
Autor: Katie Kirby
Wydawnictwo: Znak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger