12:43

Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?


Książki z okienkami to świetna propozycja dla maluchów z duszą odkrywcy, którzy lubią poznawać nowe rzeczy doskonale się przy tym bawiąc. Dzięki okienkom, opowieść staje się bardziej atrakcyjna, a mały czytelnik może aktywnie brać w niej udział, poznając kolejne tajemnice kryjące się pod ruchomymi elementami.

Na przeciw potrzebom małego czytelnika po raz kolejny wychodzi wydawnictwo Media Rodzina z fantastyczną serią o Kici Koci i jej młodszym bracie Nunusiu, z 8 już tytułem książek z okienkami.

Tym razem Kicia Kocia i Nunuś wybierają się na wieś by zobaczyć jak wygląda gospodarstwo oraz poznać jego mieszkańców. Maluch jest bardzo podekscytowany i cieszy się na nowe doświadczenia. Kicia Kocia oprowadza młodszego brata po zagrodzie opowiadając o zwierzętach oraz ich zwyczajach.
Razem karmią kury, obserwują gospodarza podczas dojenia krowy, odwiedzają konie w stajni oraz prosiaczki w chlewiku, by po całym dniu wrażeń odpocząć, w cieniu drzew na wygodnym hamaku.

W książce znajduje się 47 otwieranych okienek, pod którymi kryją się odpowiedzi na pytania zadawane przez Kicię Kocię.

Gdzie jest bocian? Kto schował się w ulu? Jakie zwierzątko chowa się za drzewem?

Poszukiwania odpowiedzi na pytania oraz otwieranie okienek pobudza ciekawość malucha, ćwiczy precyzję ruchów i motorynkę małą, poprawia spostrzegawczość, dodatkowo sprawiając dużo radości. Zawarte w książce wyrazy dźwiękonaśladowcze stymulują rozwój mowy oraz ubogacają słownictwo. 

Kicia Kocia to cierpliwa, starsza siostra zajmująca się swoim młodszym braciszkiem z miłością i zaangażowaniem. Ich sympatyczne dialogi za każdym razem przypominają mi rozmowy moich dzieci, które pomimo znacznej różnicy wieku dogadują się świetnie. Starsza córka to taka trochę Kicia Kocia, która pokazuje swojemu młodszemu bratu świat, tłumacząc mu zasady jego funkcjonowania.

"Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie"
Autor: Anita Głowińska
Wydawnictwo: Media Rodzina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger