13:13

Czuczu dla najmłodszych

Układanie puzzli to świetna, edukacyjna zabawa, która wpływa pozytywnie na wszechstronny rozwój malucha.
Uczy cierpliwości i wytrwałości, pobudza kreatywność oraz zmusza do logicznego myślenia równocześnie angażując do pracy obie półkule mózgowe. 
Manewrowanie i próby dopasowania elementów usprawniają zdolności manualne, rozwijają chwytność palców i precyzję ruchu.

Na przeciw małemu odkrywcy i jego potrzebom wychodzą puzzle od Czuczu, których pewnie nie trzeba przedstawiać żadnemu rodzicowi.

W swojej kolekcji mamy kilka zestawów.
Dzisiaj chciałam pokazać wam te typowo maluszkowe, przeznaczone dla dzieci już od 15 miesiąca życia.

"Układam połówki. Buzie" to dwuelementowa układanka, która świetnie sprawdzi się jako pierwsze puzzle dla maluszka. Kolorowe, sympatyczne ilustracje zachęcają do podejmowania aktywności. Aby przekonać się czuja buzia jest na obrazku dziecko musi dopasować do siebie 2 kolorowe połówki. Duże elementy pasują do małych rączek, a precyzyjne wykonanie sprawia, że puzzle nie rozłączają się podczas zabawy.

Układanka "Odkrywam kształty" składa się z 8 dużych tabliczek z wyjmowanymi elementami, które świetnie sprawdzą się jako pierwszy sorter malucha. Zabawa polega na wyjmowaniu oraz ponownym dopasowaniu do siebie elementów o różnych kształtach. Forma puzzli oraz kolorowe obrazki dostosowane są do wieku dziecka i dedykowane od 18 miesiąca życia. 

Lubicie układać puzzle? Macie swoje ulubione?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger