15:03

Bobcio i mecz żużlowy


Wydawać by się mogło, że w literaturze dla dzieci zostało napisane już wszystko i nic nie jest w stanie nas zaskoczyć, a znalezienie niszowego tematu graniczy niemalże z cudem. Okazuje się, że jest to możliwe, wystarczy tylko dobry pomysł i pasja, którą chcemy się podzielić z innymi.

Czy są tutaj fani żużla?
Jeśli tak, to mam dla was jedyną w swoim rodzaju, wyjątkową i niepowtarzalną książkę, która odpowie na wszystkie pytania dociekliwego malucha.

Przyznam szczerz, że nie mam bladego pojęcia o tym sporcie, ale wiem, że w niektórych rejonach Polski cieszy się dużą popularnością. Z takiego kręgu pochodzi Bobio, który jest największym fanem żużla.
Ma czerwony rowerek biegowy z dwoma dużymi kołami i kierownicą, który za sprawą dziecięcej wyobraźni zmienia się w prawdziwy motocykl szusujący po nierównej nawierzchni podwórka.
Tata widząc niesłabnącą pasję syna postanawia zabrać go na stadion by z bliska mógł obejrzeć swój pierwszy, prawdziwy mecz żużlowy.
Chłopiec jest podekscytowany, chłonie atmosferę stadionu i bacznie obserwuje rozgrywające się na nim wydarzenia zadając mnóstwo pytań. 

Książka przepełniona jest informacjami oraz ciekawostkami podanymi w przyjemny i przystępny sposób. Dowiemy się z niej między innymi jak przebiega mecz żużlowy, jak ubrani są zawodnicy oraz w jaki sposób czyszczona jest nawierzchnia toru.
Wiecie, że obecnie żużel został zastąpiony przez granit, a kolory kasków zależą od tego czy zawodnik jest w drużynie gospodarzy czy gości?

Na końcu książki znajduje się kilka zadań sprawdzających wiedzę oraz ćwiczenia na spostrzegawczość oraz koncentrację.

"Bobcio i mecz żużlowy"
Autor: Marta Magdańska
Ilustracje: Mariusz Hołod

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger