20:35

Opowiem ci mamo. Co robią psy


Czy wiecie, że zapach obiadu jest dla psa ważniejszy niż jego smak, a pierwsze próby udomowienia czworonoga ludzie podejmowali już 30 000 lat temu? Od tamtej pory pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale co tak naprawdę o nich wiemy?

"Opowiem ci mamo. Co robią psy" to nie lada gratka dla małych miłośników czworonogów oraz swoiste kompendium wiedzy o psich zachowaniach i przyzwyczajeniach. 

Głównym bohaterem jest Feler, sympatyczny kundelek przygarnięty przez uroczą Lilę, który oprowadza nas po świecie psich obyczajów i obowiązków.
Z książki dowiemy się między innymi jak wyglądał pra pra dziadek współczesnego psa oraz w jaki sposób został udomowiony, poznamy niektóre rasy oraz wyróżniające je szczegóły, odkryjemy sekrety psiego języka i podstawy pielęgnacji.
Jeśli macie w domu małego człowieka, który marzy o tym by mieć psa, ale nie do końca zdaje sobie sprawę z ogromu obowiązków i odpowiedzialności lub dociekliwego malucha bezustanku zasypującego was pytaniami rozpoczynającymi się od "dlaczego" to ta książka jest właśnie dla was. 

Informacje zawarte w książce przekazane są w interesujący i przystępny sposób. Do treści wplecione zostały labirynty, wyszukiwanki, gry, dymki i tabele. Takie rozwiązanie sprawia, że lektura staje się świetną zabawą, pobudza ciekawość i zmusza do aktywnego czytania, a dodatkowe zadania pozwalają ćwiczyć spostrzegawczość, logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię.
Niebanalne, pełne szczegółów, lekko wampiryczne ilustracje, które przywodzą na myśl animacje Tima Burtona stanowią miłe urozmaicenie i odskocznię od słodkich obrazków, które zazwyczaj spotykamy w książkach dla dzieci.

"Opowiem ci mamo. Co robią psy"
Paulina Wyrt
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger