18:23

Wyprawa w świat figur geometrycznych i liczb - "Liczydło pod lupą","Kształty pod lupą"


Odkrywanie to wrodzona potrzeba każdego malucha oraz naturalny proces uczenia się. Dzieci to ciekawe świata istoty, które chętnie zdobywają nowe umiejętności poprzez zadawanie pytań, eksperymentowanie oraz doświadczanie. Dzięki nauce poprzez zabawę mały  człowiek zdobywa nowe umiejętności, a przyswajanie wiedzy przychodzi niemalże mimochodem.Czy wasze dzieci lubią zabawę w odkrywców?
Jeśli tak to zapraszam  was w niezwykły świat liczb i kształtów."Kształty pod lupą" i "Liczydło pod lupą" to dwie fantastyczne nowości od wydawnictwa Mamania, które w ciekawy i oryginalny sposób wprowadzają maluchy w tajemniczy świat figur geometrycznych oraz liczb.Obie książki skonstruowane są w identyczny sposób. Każda rozkładówka to nazwa kształtu bądź liczby i proste zadanie do wykonania polegające na odnalezieniu odpowiednich obrazków wyłaniających się z chaotycznej plątaniny nieregularnych kształtów wypełniających dużą czerwoną figurę lub cyfrę znajdującą się na stronie obok.Dzięki zastosowaniu specjalnej techniki graficznej obrazki są niewidoczne na pierwszy rzut oka. Możemy je dostrzec używając jedynie dołączonej do każdej z książek, magicznej lupy z czerwoną transparentną folią, która działa niczym prawdziwa czarodziejska różdżka.Cyfra lub figura geometryczna wypełniona tajemniczą zawartością pobudza ciekawości i zachęca dziecko do poszukiwań odpowiedzi na zadane pytania.
Nieregularne linie i krawędzie, a także szczegóły strukturalne nabierają znaczenia przy użyciu lupy, dzięki której możemy zobaczyć ukryte elementy. Zabawne ilustracje pomagają w lepszym zobrazowaniu i zrozumieniu prostych pojęć matematycznych
W ciekawy sposób zdefiniowane zostało zero. Jesteście ciekawi co zobaczycie najeżdżając na nie lupą?

"Kształty pod lupą. Wielka wyprawa w świat kształtów"
"Liczydło pod lupą. Wielka wyprawa w świat liczb"
Autor: Eugenia Wasylczenko
Wydawnictwo Mamania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger