13:59

Mindfullnes dla początkujących - "Rosnę z uważnością"


We współczesnym świecie rządzonym przez wielozadaniowość i ciągły brak czasu trudno wyłączyć się z głównego nurtu by nie wypaść z obiegu i zostać daleko w tyle. Już od najmłodszych lat uczymy nasze dzieci pośpiechu, ciągle je ponaglając i zmuszając do życia w wiecznym biegu. 
Przedszkole - szkoła - praca - zakupy - zajęcia dodatkowe - dom. 
Wieczne korki, kolejki, tłumy zdenerwowanych i zestresowanych ludzi, którym ciągle się spieszy.
Przestaliśmy zwracać uwagę na drobne rzeczy sprawiające, że świat staje się piękniejszy. 
A może w drodze z przedszkola warto zatrzymać się w parku by nieśpiesznie posłuchać śpiewu ptaków, podziwiać budząca się do życia przyrodę lub poprostu pobyć ze sobą tu i teraz bez nosa wciśniętego w telefon i głowy zajętej milionem pozornie istotnych spraw?

Na pewno spotkaliście się już z tak popularnym ostatnio pojęciem mindfullnes.
Jeśli chciecie zwolnić i wprowadzić elementy uważności do waszego życia rodzinnego mam dla was niezwykle wspierającą i inspirującą książkę.

"Rosnę z uważnością" to źródło wiedzy i inspiracji oraz wskazówek opartych na zestawach praktycznych ćwiczeń wprowadzających uważność do życia codziennego. Mindfullnes wspiera rozwój inteligencji emocjonalnej, podwyższa poziom szczęścia, zwiększa ciekawość i zaangażowanie, zmniejsza niepokój i przygnębienie, koi trudne emocje oraz pomaga skupić się na tym co ważne.

Autor definiuje uważność jako skupienie uwagi na chwili obecnej w sposób akceptujący i nieoceniający z zachowaniem jasności umysłu w trudnych sytuacjach ze zdolnością przemienienia cierpienia w mądrość i współczucie.

Ćwieczenia koncentracji pomagają w pełniejszym obcowaniu z emocjami, co w przypadku dzieci, które dopiero uczą się samoregulacji, jest szczególnie istotne.
W książce znajdziecie instrukcje oraz gotowe rozwiązania jak dzielić się uważnością z dzieckiem w dostosowanym do jego możliwości tempie równocześnie sprawiając by życie stawało się pełniejsze i bardziej harmonijne.

Trening mindfullnes mylnie kojarzony jest z bezczynnością i wielogodzinnym zastyganiem w pozycji kwiatu lotosu. Praktykować można wszędzie, w drodze do szkoły, w pracy czy podczas wykonywania obowiązków domowych czerpiąc przy tym wielowymiarowe korzyści.
Otwartość umysłu pomaga przywrócić dzieciństwu zachwyt nad codziennością i ciekawość świata otwierając niekończącą się przestrzeń do refleksji i pełniejszego postrzegania swojego ja. A czy nie tego właśnie chcemy dla naszych dzieci?

"Rosnę z uważnością"
Autor:
Wydawnictwo: Cojanato?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger