11:36

"Uwolnić Poly". Nowa książka autora bestselleru "Bella i Sebastian"


Znacie twórczość Nicolasa Vaniera autora bestsellerowej książki dla dzieci i młodzieży "Bella i Sebastian"? Niedawno nakładem wydawnictwa Replika ukazał się kolejny tytuł spod pióra autora "Uwolnić Poly", który również mieliście okazję oglądać na dużym ekranie.

Po rozwodzie rodziców dziesięcioletnia Cécile zostaje zmuszona porzucić swoje idealne życie w Paryżu, by wraz z mamą przeprowadzić się na prowincję. Nastolatka tęskni za ojcem, przyjaciółmi i dawnym poukładanym życiem, w którym czuła się bezpieczna i szczęśliwa. 
Pewnego dnia do spokojnego miasteczka przyjeżdża cyrk. Wrażliwa na krzywdę zwierząt dziewczynka dostrzega wystraszonego kucyka, okrutnie traktowanego przez gburowatego właściciela, który nie szczędzi bata. Cécile postanawia uwolnić Poly. Wraz z miejscowymi dzieciakami opracowuje brawurowy plan i wyrusza w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu lepszego domu dla zwierzaka.

"Uwolnić Poly" to urocza książka przepełniona dziecięcymi emocjami oraz walką o wolność i szczęście. Czyta się ją ze ścisnetym gardłem z całego serca kibicując dziewczynce oraz jej czworonożnemu przyjacielowi. Pomiędzy Cécile i Poly rodzi się niezwykła, głęboka i bezinteresowna więź dająca poczucie wspólnoty z naturą oraz bezgranicznego zaufania. Dziewczynka na tej relacji zyskuje podwójnie. Wspólny cel wymagający współpracy jednoczy dzieci z miasteczka, którzy dostrzegają w Cécil coś więcej niż tylko zarozumiałą paryżankę.  

Ta niezwykle empatyczna historia uwrażliwia na krzywdę zwierząt. Czasami walka o ich dobro wymaga odwagi i determinacji, których brak nie jednemu dorosłemu. W końcu dzieci to bystrzy obserwatorzy, niejednokrotnie dostrzegający więcej niż dorośli.

Wydanie "Uwolnić Poly" zostało wzbogacone o zdjęcia z planu filmowego o tym samym tytule.

"Uwolnić Poly"
Autor: Nicolas Vanier
Wydawnictwo Replika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger