14:09

Kicia Kocia w aptece


Dzieci uwielbiają wnikliwie przyglądać się pracy dorosłych, by później bawić się w odgrywanie ról. Zabawa w naśladowanie to naturalny etap w rozwoju każdego malucha. Pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywności oraz uczy prawidłowych wzorców zachowań.W najnowszej książce Kicia Kocia, uwielbiana przez dzieci bohaterka literacka, opowiada swojemu najlepszemu przyjacielowi Packowi o dniu pełnym wrażeń spędzonym w aptece.
Sympatyczna Pani Justyna, farmaceutka z krwi i kości ubrana w śnieżnobiały fartuch, oprowadziła bohaterkę po aptece ujawniając jej największe sekrety. Okazuje się, że praca farmaceuty jest niezwykle ciekawa, a to co widzimy na pierwszy rzut oka to jedynie niewielki ułamek rzeczywistości.W aptece niezwykle istotne jest zachowanie porządku. Wszystkie leki są skrzętnie oznaczone i poukładane w szufladach, na półkach i specjalnych lodówkach. Na zapleczu, w sterylnych warunkach, pan Areczek robi maść na zamówienie starannie odmierzając składniki. Nie może pomylić się nawet o gram, dlatego jego praca wymaga ciszy i wyjątkowego skupienia.


Kicia Kocia wraz z przyjaciółmi otwiera swoją własną aptekę. Można w niej kupić kwiatowe tabletki, ziołowe herbatki na przeziębienie oraz ręcznie robione maści z piasku i błota. 
Beztroską zabawę przerywa nieszczęśliwy wypadek Julianka. Na szczęście w pobliżu pojawia się pani Justyna z podręczną apteczką w torbie, która bez wahania udziela pomocy płaczącemu chłopcu.Książki o Kici Koci cieszą się ogromną popularnością ze względu na uniwersalny przekaz oraz tematykę bliską dziecku. Wraz z rezolutną kotką maluchy mierzą się z sytuacjami dnia codziennego oraz oswajają lęki przed nieznanym równocześnie ucząc się nowych słów.Autorka i tym razem stanęła na wysokości zadania przybliżając nie tylko sylwetkę farmaceuty, ale przede wszystkim jego pełną gotowości rolę do niesienia pomocy.

"Kicia Kocia w aptece"
Autor: Anita Głowińska
Wydawnictwo Media rodzina 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger