12:37

Mniej znane oblicze Grecji - "Pod słońcem Hellady"


Lato to idealny czas na odkrywanie nowych miejsc.

Jarosław Molenda w swojej książce "Pod słońcem Hellady" oferuje podróż, która przenosi prosto w serce słonecznej Grecji. Ta pozycja to prawdziwa oda do kraju, który skrywa w sobie tysiące lat historii, kultury i smaków zapraszając do odkrywania Grecji z dala od utartych szlaków, oferując nieoczywiste i zaskakujące przystanki w miejscach, które zdają się być żywcem wyjęte z greckiej mitologii.
Autor przemierza różnorodne regiony Hellady, oddając się powolnym, medytacyjnym spacerom po klimatycznych miasteczkach, gdzie czas płynie w rytmie "siga, siga". W jego opowieściach możemy poczuć zapach świeżo upieczonego chleba z małej, wiejskiej piekarni, odkryć urok bazarów, gdzie aromaty przypraw i świeżych owoców unoszą się w powietrzu, kusząc nasze zmysły oraz poznać greckie smaki, które z pewnością rozbudzą apetyt każdego czytelnika. Dowiemy się, jak przygotować najstarszy sernik świata, poznamy tajniki produkcji kumkwatu, a także odkryjemy, jak smakuje kandyzowana wełna owcza. 
Z każdym rozdziałem autor odkrywa przed nami kolejne fascynujące fakty, które sprawiają, że Grecja staje się jeszcze bardziej tajemnicza i pociągająca. Nie ogranicza się tylko do Grecji kontynentalnej. Jego podróż obejmuje również urokliwe greckie wyspy, które zachwycają nie tylko pięknymi plażami, ale także bogatą kulturą i tradycjami. Spacerując po małych, białych miasteczkach, czujemy się jak w bajce, gdzie czas zdaje się zatrzymać, a każdy zakątek skrywa historię wartą opowiedzenia.
"Pod słońcem Hellady" to książka, która pokazuje Grecji w jej najczystszej postaci. To podróż w rytmie "siga, siga", gdzie każdy dzień przynosi nowe odkrycia i niespodzianki. Jarosław Molenda, z pasją i miłością do Hellady, pokazuje miejsca, które zobaczone raz na zawsze zostają w pamięci i sercach.
Jeśli marzysz o wakacyjnej przygodzie pełnej słońca, smaku i historii, "Pod słońcem Hellady" jest książką, która z pewnością  zabierze Cię w niezapomnianą podróż po mniej komercyjnych zakątkach regionu. To prawdziwa gratka dla miłośników Grecji, którzy pragną odkryć jej nieznane dotąd oblicze.

"Pod słońcem Hellady"

Jarosław Molenda 

Wydawnictwo Bellona 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger