11:36

"Maluch w przedszkolu" – idealna lektura dla przyszłych przedszkolaków


Czy Wasze dzieci zaczynają w tym roku przygodę z przedszkolem? Zastanawiacie się, jak pomóc im zrozumieć i polubić nowe środowisko? "Maluch w przedszkolu" autorstwa Izabeli Mikrut z ilustracjami Artura Nowickiego to idealna książka, która pomoże Wam w tym zadaniu.

Izabela Mikrut i Artur Nowicki, twórcy bestsellerowej serii "Opowiem ci, mamo, co robią auta", ponownie zapraszają najmłodszych do niezwykłego świata, tym razem prezentując przedszkolne przygody kultowego żółtego Fiata 126p, znanego jako Maluch. Ta rymowana historia przenosi dzieci do samochodowego przedszkola, gdzie codzienność aut niewiele różni się od tej, którą znają ludzkie dzieci. Książka "Maluch w przedszkolu" jest pełna ciepła i pozytywnej energii. Żółty Maluch każdego dnia angażuje się w różnorodne przedszkolne aktywności. Dzieci wraz z nim bawią się na sali, spacerują po placu zabaw, pieką ciasteczka, poznają zasady ruchu drogowego, a także odpoczywają podczas leżakowania. Dzięki tej uroczej książeczce mali czytelnicy mogą przekonać się, jak wygląda dzień w przedszkolu pomagając oswoić się z myślą o pójściu do nowego miejsca.Izabela Mikrut posługuje się prostym i rytmicznym wierszem, który sprawia, że historia Malucha jest łatwa do zapamiętania oraz przyjemna dla ucha. Barwne ilustracje Artura Nowickiego przyciągają uwagę doskonale uzupełniają tekst równocześnie pomagając małym czytelnikom lepiej zrozumieć przedszkolne realia."Maluch w przedszkolu" to oryginalne narzędzie wspierające proces adaptacji. Książeczka pokazuje przedszkole jako miejsce pełne zabawy, przyjaciół i ciekawych zajęć, rozwiewając obawy najmłodszych związane z nowym etapem w życiu. Sympatyczni bohaterowie i atrakcyjne wizualnie ilustracje sprawiają, że dzieci chętniej otwierają się na nowe doświadczenia.
Ta książka to doskonały prezent dla wszystkich maluchów, które właśnie zaczynają swoją przedszkolną przygodę. Polecam każdemu rodzicowi, który chce wspierać swoje dziecko w tym ważnym etapie życia.

"Maluch w przedszkolu"
Izabela Mikrut 
Artur Nowicki
Wydawnictwo Nasza Księgarnia 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger