16:02

Kolejna odsłona zabawnej serii BIM BAM BOM - "Zupa jest gotowa"


"Zupa jest gotowa" autorstwa Susanne Straßer to kolejna odsłona serii BIM BAM BOM, która zachwyciła mnie swoją nieprzewidywalnością i urokiem. 

Dziecko wraz ze swoimi przyjaciółmi – koniem, psem, kozą, gęsią i wiewiórką – zabiera się za gotowanie. Każde zwierzę dorzuca do garnka swój ulubiony składnik, licząc na doskonały smak gotowego dania. Jednak, gdy nadchodzi moment degustacji, okazuje się, że efekt końcowy jest zupełnie inny od zamierzonego.W centrum narracji znajduje się proces przygotowywania zupy, który staje się pretekstem do ukazania dynamiki współpracy pomiędzy dzieckiem, a zwierzętami. Każde ze stworzeń wnosi do gotowania swój ulubiony składnik doprowadzając do prawdziwego kulinarnego eksperymentu.Przygoda z gotowaniem przekłada się na niezwykłą historię o różnorodności i współpracy, która może być inspiracją nawet dla najmłodszych czytelników. Humor autorki, zaskakujące zwroty akcji oraz urocze ilustracje sprawiają, że książka ta bawi od pierwszej strony gwarantując porcję solidnej rozrywki.


Straßer doskonale wykorzystuje powtórzenia oraz wyrazy dźwiękonaśladowcze, które nadają tekstu lekkości i dynamizmu, jednocześnie angażując czytelnika w interaktywną formę lektury. Dzięki zabawnej sytuacji, w której oczekiwania bohaterów spotykają się z rzeczywistością, autorka w subtelny sposób porusza temat konieczności kompromisu i otwartości na różnorodność, prowokując do rozmów na temat współpracy, tolerancji i akceptacji.

"Zupa jest gotowa" to książka dla tych, którzy szukają lekkiej, zabawnej lektury dostarczającej mnóstwo radości i uśmiechu.

"Zupa jest gotowa"
Susanne Straßer
Wydawnictwo Tako

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger