08:37

Jak skutecznie porozumieć się z innymi -, "Jak się dogadać. Komunikacja bez przemocy"


Komunikacja interpersonalna, integralna część życia społecznego, stanowi często wyzwanie dla jednostek. "Jak się dogadać. Komunikacja bez przemocy" autorstwa Marie-Jeanne Trouchaud, doświadczonej pedagog i trenerki relacji międzyludzkich, prezentuje kompleksowy zestaw technik poprawiających efektywność komunikacji.

Autorka poddaje analizie genezę konfliktów oraz różnice między asertywnym wyrażaniem opinii a prezentacją faktów. Ponadto, przywiązuje wagę do roli emocji w procesie komunikacji, wskazując na metody ich identyfikacji i kontrolowania. Publikacja nie ogranicza się do teoretycznych rozważań, lecz skupia na praktycznych strategiach tworzenia sprzyjających warunków do budowania trwałych relacji, rozwijania asertywności oraz kontroli emocji.

Marie-Jeanne Trouchaud omawia techniki komunikacji pozbawionej przemocy, prezentując różnorodne strategie, które umożliwiają skuteczne porozumiewanie się z innymi, przy jednoczesnym szacunku dla ich uczuć. Konkretne przykłady rozmów w różnych kontekstach są niezwykle pomocne w zastosowaniu zdobytej wiedzy w praktyce.

"Jak się dogadać" wyróżnia się przystępnym stylem oraz obfitością praktycznych wskazówek, co czyni ją cennym źródłem wiedzy dla każdego pragnącego doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne. Szczególnie wartościowe są wskazówki dotyczące komunikacji z młodzieżą, stanowiące istotne wsparcie dla rodziców oraz nauczycieli.

"Jak się dogadać. Komunikacja bez przemocy" staje się nie tylko przewodnikiem po sztuce efektywnej komunikacji, lecz także drogowskazem ku głębszemu zrozumieniu siebie i innych. Ta książka otwiera drzwi do lepszych relacji i wyższego poziomu porozumienia, zachęcając czytelników do kontynuowania swojej podróży ku pełniejszemu zrozumieniu i akceptacji. 

"Jak się dogadać. Komunikacja bez przemocy"

Marie-Jeanne Trouchaud

Wydawnictwo RM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger