14:08

Trudny okres dorastania- "Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie"


Okres nastoletni to wyjątkowo trudny czas zarówno dla samych nastolatków, jak i rodziców. 

"Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie"  stanowi wartościowy przewodnik dla rodziców, którzy nie wiedzą, jak postępować wobec swojego dorastającego dziecka. Ta książka jest jak szczera rozmowa z doświadczonymi psychologami. Autorzy, którzy na co dzień pracują z nastolatkami i ich rodzicami, nie owijają w bawełnę. Temat dorastania opisują w sposób realistyczny, wydobywając na światło dzienne wszystkie trudne aspekty związane z tym okresem. 

Książka pomaga zrozumieć, z jakimi wartościami i dylematami młodzi ludzie muszą się mierzyć w dzisiejszym świecie. Omawia tematy takie jak osamotnienie, budowanie więzi, akceptacja siebie, depresja, czy nawet niechęć do nauki. Nie tylko otwiera oczy na te problemy, ale także oferuje konkretne wskazówki, jak sobie z nimi radzić.

Autorzy korzystają z rzetelnej wiedzy popartej badaniami naukowymi oraz latami własnego doświadczenia i praktyki. Wtrącenia, napisane z perspektywy nastolatka poprzedzone są profesjonalnym komentarzem specjalisty, który pozwala lepiej zrozumieć myśli i uczucia młodych ludzi oraz daje pełniejszy obraz problemu. To także bogate źródło wiedzy na temat biologicznych i psychologicznych mechanizmów działających w mózgu nastolatka. 

We współczesnym świecie, pełnym wyzwań i nacisków, ważne jest, aby rodzice potrafili odpowiednio wesprzeć dzieci w procesie dorastania. Książka "Nastolatek potrzebuje wsparcia" staje się nieodłącznym przewodnikiem, pomagającym zrozumieć i pokonać te wyzwania. To nieoceniona pomoc dla rodziców i nastolatków w trudnym okresie dorastania. Daje spojrzenie na problemy nastolatków z innej perspektywy, pomagając zrozumieć często niełatwe kwestie związane z etapem wkraczania w dorosłość.

"Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie"
Agnieszka Kozak
Robert Bielecki
Marcin Rzeczkowski 
Wydawnictwo Sensus

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger