13:11

Zabawa w udawanie - "Jestem żabką!"


Słoń Leon i świnka Malinka to oryginalny i niepowtarzalny duet. Są niczym ogień i woda, a mimo to łączy ich coś szczególnego, bezinteresowna, szczera przyjaźń. Mo Willems, animator znany z Ulicy Sezamkowej oraz kreskówek Cartoon Network, stworzył wyjątkową serię książek uwielbianą przez dzieciaki na całym świecie.W "Jestem żabką"  świnka Malinka przechodzi niezwykla przemianę. Nagle zamienia się w żabkę, która skacze, kumka i rechocze. Autor ukazuje sztukę korzystania z wyobraźni i odkrywania nowych możliwości. Przez udawanie kogoś innego, Malinka staje się kreatywna i odkrywa niecodzienne sposoby zabawy.


Jednak to Leon odgrywa kluczową rolę w tej historii. Słoń obawia się nowości i zmian. Przemiana Malinki w żabkę budzi w nim szczególny niepokój. Co będzie jeśli sam przemieni się w żabę? Przecież tak bardzo brzydzi się much, nie wyobraża sobie by je jeść! 
Czy dostrzeże pozytywne aspekty w udawaniu i nauczy się czerpać radość z tego nietypowego doświadczenia?
Nie każdemu przychodzi to łatwo, a Leon stanowi uosobienie tych obaw. 
Jego nastawienie i sposób, w jaki doświadcza transformacji, podkreśla ważność przemiany i uruchomienia wyobraźni. Jestem żabką" to kolejna udana odsłona serii, która zaskakuje prostotą, a jednocześnie pełnią treści i dynamizmu.
Bohaterom nie sposób odmówić uroku. Dwie pełne sprzeczności postacie, które wciągają czytelnika do wspólnej zabawy, reagując spontanicznie na rozgrywające się wydarzenia i dostarczając ogromnej porcji rozrywki okraszonej dużą dawką poczucia humoru.

"Jestem żabką"
Mo Willems
Wydawnictwo Babaryba 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger