07:36

Gdzie magia ściera się z rzeczywistością - "Syreni księżyc""Syreni Księżyc" to niezwykła książka dla dzieci, której niezapomniany klimat zachwyci czytelników w każdym wieku. Opowieść otacza niesamowita baśniowa aura, która wprowadza w magiczny świat syren i istot morskich żyjących w idealnej symbiozie z ludzmi.W tej książce magia jest częścią rzeczywistości. To wciągająca opowieść o przyjaźni między Molly - dziewczynką z lądu, a Merrin - syrenką z morskich głębin. 
Jednym z najpiękniejszych elementów jest ukazanie przyjaźni opartej na wzajemnej trosce i odpowiedzialności za drugą osobę. Merrin i Molly, choć różnią się diametralnie, nawiązują silną więź, która pozwala na wzajemne wsparcie w trudnych momentach. Warto również zwrócić uwagę na relację Merrin z troskliwą matką, która tuli, wspiera i uczy jak radzić sobie w ciężkich sytuacjach.W małym miasteczku panuje idealna harmonia pomiędzy światem ludzkim i morskim. Święto Syreniego Księżyca, które jest centralnym punktem opowieści, dopełnia magii tego świata, pokazując czytelnikowi, jak wyjątkowe i piękne mogą być rzeczy, których zwykle nie dostrzegamy. Raz w roku, w tym wyjątkowym dniu istoty morskie wyłaniają się z wody i unoszą w powietrzu by wspólnie świętować z mieszkańcami wioski.
Brzmi niesamowicie, prawda?Książka wciąga czytelnika w basniowy nastrój, pełen fantazji i magii. Autorka stworzyła atmosferę wyciszenia i spokoju, a ilustracje utrzymane w nocnym klimacie, połyskujące w świetle srebrzystego księżyca, dodają jeszcze więcej uroku tej opowieści pełnej niesamowitych przygód."Syreni Księżyc" to pozycja, która na długo zostaje w pamięci, zachwycając swoim baśniowym klimatem, poetyckim językiem i niezwykłą historią przyjaźni. Polecam tę książkę z całego serca, zwłaszcza tym, którzy szukają piękna i magii w codzienności.

"Syreni Księżyc"
Briony May Smith
Wydawnictwo Tako

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger