16:10

Mindfulness i świadome oddychanie wraz z nauką alfabetu - "Alfabetoddechy"


"Alfabetoddechy" to wyjątkowa książka łącząca naukę alfabetu z praktyką uważności. Autorzy w przystępny sposób przedstawiają praktyki oddechowe, które nie tylko wprowadzają w stan wyciszenia, ale także pozwalają rozwijać umiejętności skupienia i koncentracji. Każda z 26 liter towarzyszy konkretnemu wyrazowi, symbolizującemu zwierzę, przedmiot, emocję lub odczucie, służące jako punkt odniesienia do ćwiczeń oddechowych opartych na technikach mindfulness pozwalających na obserwację własnych myśli, emocji i cielesnych odczuć.  Dzięki prostym poleceniom ruchowym ta metoda nauki nie tylko umożliwia poznawanie kolejnych liter, ale także angażuje całe ciało zwiększając efektywności ćwiczeń oddechowych.
Piękne ilustracje utrzymane w pastelowej kolorystyce są nie tylko estetycznym wizualnym dodatkiem, ale również wspomagają proces zapamiętywania po przez wykorzystanie powtarzalności układu oraz łatwo przyswajalnych poleceń. Takie podejście do nauki przyspiesza proces zdobywania wiedzy i umiejętności, a jednocześnie zapewnia kompleksowe zaangażowanie i przyjemność dla całego organizmu.Książka jest idealnym narzędziem dla tych, którzy pragną wprowadzić uważność do swojego życia i podzielić się tą praktyką z dziećmi. Skuteczne techniki oddechowe pomagają wyciszyć umysł, zredukować stres i lęk oraz zwiększyć poczucie spokoju i równowagi emocjonalnej.
Poprzez obserwację i aktywną interakcję z własnym ciałem mały czytelnik może przeżywać pełne emocji doświadczenia, przynoszące korzyści nie tylko dla zdrowia, ale również dla relacji z bliskimi. "Alfabetoddechy" to doskonała propozycja dla rodziców oraz nauczycieli, którzy szukają skutecznych metod wprowadzenia praktyki uważności w życie dzieci. Książka ta w prosty sposób pozwala na opanowanie technik oddychania i relaksacji, poprzez wykorzystanie zabawnych ćwiczeń ruchowych, których celem jest wspomaganie radzenia sobie z trudnymi emocjami u dzieci.

"Alfabetoddechy"
Christopher Willard
Daniel Rechtschaffen
Wydawnictwo Cojanato 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger