10:44

Ziemia. Podnieś klapkę


Dlaczego Ziemia nazywana jest błękitną planetą? Jaki kolor ma skóra niedźwiedzia polarnego? Jaka jest różnica pomiędzy nosorożcem białym i czarnym?

Międzygalaktyczny poszukiwacz 750-ZX, przez przyjaciół zwany BIPem, zaprasza was w niezwykłą i pełną wrażeń podróż po zakątkach Ziemi - jedynej w swoim rodzaju, wyjątkowej i niepowtarzalnej planecie Układu Słonecznego, która zachwyca różnorodnością fauny i flory, bogactwem ekosystemów oraz zmiennym klimatem.

Tą ekscytującą podróż zaczynamy od obserwacji Ziemi z pokładu statku kosmicznego lecącego przez Układ Słoneczny. Następnie zanurzamy się w zachwycające różnorodnością życia morskie środowisko, by przenieść się na pokryte lodem bieguny, odwiedzić tropikalne lasy deszczowe, zielone doliny, wysoko położone pastwiska, lasy iglaste i skaliste szczyty, tak charakterystyczne dla górskiego krajobrazu. Podziwiać najbardziej fascynujące miejsca, które nie nadają się do zamieszkania przez ludzi, a jednak tętniące niczym nieskrępowanym życiem, takie jak pustynie czy sawanny, by na końcu przebić się przez skorupę ziemską i dotrzeć do jej gorącego wnętrza odkrywając sekrety wulkanów oraz trzęsień ziemi.

Czy wiecie na co polują jaguary? Po co i jak często leniwce schodzą na ziemię? W jaki sposób pingwiny chronią jaja przez mrozem?

Wraz z sympatycznym BIPem poznajcie fantastyczny świat zwierząt, ich przyzwyczajenia oraz zwyczaje. Odkryjecie sekrety grzechotników, narwali oraz ośmiornic. Dowiecie się kto mieszka wśród ukwiałów, dlaczego haczyk Żabnicy garbatej świeci oraz jak zmienia się wygląd gronostaja na zimę.

Forma książki jest niezwykle przyjazna. Znajdziemy tu 60 otwieranych okienek pod którymi kryją się odpowiedzi na zadane pytania. Ich otwieranie nie tylko sprawia niesamowicie dużo radości, ale dodatkowo pobudza ciekawość sprawiając, że maluch staje się odkrywcą biorącym aktywny udział w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania.

Ja jestem tą książką zachwycona. A wy?

"Ziemia. Podnieś klapkę"
Autor: 
Wydawnictwo JupiJo 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Zatopiona w lekturze , Blogger